Setkání s Erikem Bestem

S Erikem Bestem jsme se setkali 11.12.2013 a byl to vyjímečný zážitek. Erik se před 22 lety přestěhoval do Prahy spoza velké louže a v nové vlasti založil úspěšné vydavatelství a stal se známým komentátorem české, ale i evropské a americké politiky.

Mohli jsme se díky tomuto setkání přesvědčit nejen o jeho schopnost kultivovaně a přesně analyzovat politické a ekonomické události, kvůli kterým je Erik zván na konference, do rozhlasu a do televize, ale také o jeho osobním šarmu.

Dověděli jsme se, jaké vidí rozdíly mezi Západní a Východní kulturou, kterých vlastností Čechů nebo Američanů si váží a naopak, jaké jsou slabiny české nebo americké politiky. Podělil se s námi o své životní i profesionální postřehy, které získal díky životu v několika evropských zemích a své neutuchající zvídavosti a pozorozvatelskému talentu.

Osobní zážitky s několika hvězdami českého podnikatelského nebe a nístin etických dilemat, která se s těmito setkáními váží, byly jen třešničkou na dortu, kterou jsme si mohli vychutnat s humorem, ale i s určitou trpkostí. 

Jak říká klasik, "není náhrady za intelekt" a při setkání s Erikem Bestem bylo zjevné, jak je tento citát pravdivý. Těšíme se na další setkání s tak inspirativní osobností.

 

Životopis Erika Besta, kompletní linky na vystoupení v rozhlase a v televizi

https://www.fsfinalword.cz/?page=erik-best

 

Video: Diskusní klub

https://www.youtube.com/watch?v=jIrxcccH9Rg

 

Audio: Erik Best v pořadu ČR "Jak to vidí" dne 6.11.2013

https://www.rozhlas.cz/dvojka/jaktovidi/_zprava/erik-best-nejvetsi-problem-komunismu-je-zpusob-mysleni-komunistu--1277398

 

Internet: Facebook - The Fleet Sheet’s Final Word

https://www.facebook.com/FSFinalWord

 

Článek: Rozhovor s Erikem Bestem v Reflexu "Kmotři budou ještě silnější"

https://www.reflex.cz/clanek/zpravy/47342/kmotri-budou-jeste-silnejsi-americky-novinar-erik-best-casto-vi-lepe-nez-my-sami-co-se-v-cesku-skutecne-deje.html

 

Internet: Profil 1000 nej... České republiky

https://old.1000leaders.cz/hledej.asp?S=&stav=18&idZaznam=989&L=CZ

 

Video: Erik Best na Radiu Impuls

https://www.impuls.cz/clanek/video-erik-best-korupce-je-vsude-na-svete/232575

 

Video: Erik Best ve Všechnoparty

https://www.ceskatelevize.cz/porady/10090925908-vsechnoparty/208522161600042/video/

 

Článek: Erik Best o pochybách ohledně útoků 11.září 2001

https://www.ac24.cz/zpravy-z-domova/124-a-co-kdyz-to-11-zari-bylo-jinak-pochyby-jsou-namiste